MSR Arctic Fuel Pump Drivstoffpumpe for vinterbruk

MSR Arctic Fuel Pump

Drivstoffpumpe for vinterbruk

Varenr: 13491
Alt. varenr: 09962
EAN/GTIN: 0040818099629
999,00
-+
Forventet til lager 01.05.2025

Pumpen for de kalde vinterturene.

Arctic Fuel Pump er pumpen du skal ha når du skal på vinterturer med MSR brenneren din. Arctic Fuel Pump er lagd for å tåle minusgrader, og skal helst ikke brukes i plussgrader. Dersom du bruker brenneren din på turer hvor temperaturen blir ned til - 10 grader Calsuis er Standard Fuel Pump godt nok. Skal du derimot på  vintertur med mer enn -10 grader Celsius anbefaler vi Artic Fuel Pump.

Arctic Fuel Pump har en pakning som er mykere enn pakningen til Standard Fuel Pump slik at den holder seg myk i kaldere omgivelser.

I tillegg har Artic Fuel Pump en pumpekopp som er av lær. Dette forhindrer at pumpekoppen tørker ut, og som igjen gjør at pumpen fungerer bedre i kaldt vær.

Pumpen fungerer til alle MSR sine brennere som går på flytende drivstoff, utenom Dragonfly brenneren.